Loading ...
close

ترخیص از گمرک بازرگان

logo

گمرک بندرعباس

بندرعباس یکی از شهرهای بندری ایران است و دارای فاصله تقریبی ۱۳۰۰ کیلومتری با تهران است و نزدیک ترین شهر به آن قشم است که به فاصله ۲۸ کیلومتری از آن قرار دارد. و به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص خود، نزدیکی به کشورهای همسایه خلیج‌فارس، نزدیکی به مناطق آزاد تجاری قشم و کیش و دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق دریای عمان در گذشته‌های دور یکی از بنادر تجاری مهم ایران بوده است. اکثر کشتی هایی که از کشورهای گوناگون محموله های شرکت های بازرگانی را حمل می کنند، به این بندر آمده و کالای خود را به گمرک بندرعباس جهت ترخیص تحویل می دهند.امروز نیز این بندر با داشتن دو گمرک مهم سهم ویژه‌ای در صادرات و واردات غیرنفتی کشور دارد. و بازرگانان بسیاری برای سهولت کار خود ترخیص کالا از بندرعباس را نسبت به دیگر گمرک‌های کشور ترجیح می‌دهند. ترخیص کالا از بندرعباس توسط دو گمرک شهر انجام می‌شود.گمرک شهید رجائی و گمرک شهید باهنر یکی از مهم ترین بنادر و مبادی ورودی به کشور بوده و بدلیل نزدیکی ومقرون به صرفه بودن هزینه حمل و نزدیکی به سایر بنادر جهان جهت ترخیص کالا مقرون به صرفه میباشد.

گمرک شهید رجایی

گمرک شهید رجایی بندرعباس ، به عنوان بزرگ ترین گمرک کشور شناخته می شود که راه اندازی آن در سال ۱۳۷۶ توسط هیئت وزیران کشور تصویب شد. طبق آمار مقدماتی تجارت خارجی در سال 1399 گمرک شهید رجایی به تنهایی با سهمی معادل 22 درصد از وزن و حدود 32 درصد از ارزش کل واردات کشور در رتبه نخست قرار گرفته است . و با سهمی معادل 25 درصد وزنی حدود 23 درصد ارزشی از کل صادرات کشور در رتبه نخست قرار گرفته است . این گمرک به تنهایی بیش از ۵۵ درصد صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت کشور را برعهده دارد. سالانه در حدود ۱۰۰ میلیون تن کالا در بندر این گمرک، تخلیه و بارگیری می شود که بعد از ترخیص، در تمام نقاط کشور توزیع می گردد.این رقم شامل تخلیه ۹۰ درصد بارگیری کالاهای کانتینری کشور نیز می شود . ویژگی های اسکله گمرک شهید رجایی بندرعباس موجب می شود کشتی های بسیار بزرگ به راحتی در بندر آن پهلو گرفته و با سهولت بار خود را تخلیه کنند. همچنین موقعیت ممتاز جغرافیایی و امکان دسترسی به آب های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، یکی دیگر از ویژگی های مهم این گمرک است که به شبکه بین المللی راه آهن و جاده ابریشم نیز متصل است. شرکت بارمان ترخیص با استقرار تیم باتجربه در گمرک شهید رجایی اماده ارائه خدمات واردات کالا از صفر تا صد می باشد، به دلیل مسائل موجود در مسیر واردات پیشنهاد می گردد قبل از ورود کالا به کشور و مرزهای داخلی با ترخیصکار باتجربه و کاردان مشاوره صورت گیرد.

شرکت بارمان ترخیص به عنوان حق العمل کاری رسمی این افتخار را دارد که عملیات ترخیص کالا را از گمرک شهیدرجایی به بازرگانان و تجار محترم ارائه نماید .

 

 

ترخیص بار بازرگان در شبکه های اجتماعی

 

 

 

 

  آدرس :منطقه آزاد ماکو،بازرگان ،خیابان امام

      ساختمان گلدیس ، واحد 28

 تلفن :09148697003 / 04434377145